Uzmanlar tamamen doğal bir arı ürünü olan propolisin yüksek antioksidan içeriği ile virüslere karşı güçlü bir koruyucu olduğunu belirtti!

Sosyal medya hesabından propolis ile ilgili paylaşım yapan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu şunları söyledi;” Propolisle, bağışıklık güçlendirici tedavi bu yılın en çok uygulanan ve konuşulan destek uygulamalarındandır. Propolis ile ilgili yapılan bilimsel çalışmaları yakından takip ediyorum. Bu araştırmaların sayısı arttıkça propolise olan güvenim de artıyor. Ama dikkat etmeniz gereken bir şey var ki o da propolisin, uzmanlar tarafından, kaliteli ve güvenilir tesislerde üretilmiş olması. Benim sizlere tavsiyem doğru özütlenmiş, eczanelerde satılan damla ve sprey formundaki propolis ürünlerini kullanmanız. Propolisi özellikle bağışıklık sistemi sorunu olanların kullanması çok etkili olacaktır” dedi.

Ayrıca Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bağışıklık sistemini güçlendirmek için propolis kullanımı ile ilgili şunları söyledi;” Uzun bir süre destek tedavisi olarak propolis kullanımına mesafeli durdum. Çünkü güvenilir bir propolis markası bulmak konusunda endişeliydim. Yakın bir zamanda güvendiğim bir dostum beni İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurulan ve ürünlerini hem yurt içinde satan hem de yurt dışına ihracat eden bir üretici ile tanıştırdı. Üreticinin tesislerini gezip bizzat yerinde gördüm ve tamamdır dedim. Propolisin, uzmanlar tarafından, kaliteli ve güvenilir tesislerde üretilmiş olması çok önemlidir. Benim sizlere tavsiyem doğru özütlenmiş, eczanelerde satılan damla ve sprey formundaki propolis ürünlerini kullanmanız. Çünkü propolisle, bağışıklık güçlendirici tedavi bu yılın en çok uygulanan ve konuşulan destek uygulamalarından, özellikle bağışıklık sistemi sorunu olanların da düzenli kullanması çok etkili olacaktır” dedi.